polski angielski niemiecki
Czwartek, 08 lipca 2021 r. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
Dom Kultury
Informacje ogólne

Trochę historii
Dom Kultury istnieje od czerwca 1969 r. Przez 30 lat przechodził różne przeobrażenia reorganizacyjne od:
- Powiatowego Domu Kultury, któremu podlegały Wiejskie Domy Kultury, Świetlice w całym powiecie Przysuskim
- Dom Kultury - działał na podobnych zasadach finansowanych również z Ministerstwa Kultury - Miejsko Gminny Ośrodek Kultury - finansowany z budżetu UG i M. Przysucha w tym okresie przeniesiona została do budynku DK i Biblioteka Publiczna zajmująca 170 m2 powierzchni.- Od 1996 r. ponownie Dom Kultury samodzielny podlegający pod U G i M Przysucha.
Dom kultury przeobraził się również od środka, sukcesywnie modernizowane są pomieszczenia, ostatnio remontowana była sala widowiskowa.
Kluby
Od lutego 1999 r. w DK działa 12 klubów i zespołów zainteresowań. Kluby: Zespół Pieśni i Tańca Ludowego, Tańca nowoczesnego, Aerobik, Rytmika, Breakdance, Teatralno - Kabaretowy, Estrada, Plastyczny, Bilardowy, Modelarski, Piwnica rockowa. Od tego roku działa również Młodzieżowa Orkiestra Dęta
Przy Domu Kultury działa Chór nauczycielski - Canto znany w regionie i całej Polsce, jak i również Orkiestra dęta obchodząca w tym roku swoje 50 lecie, które swoimi koncertami uświetniają wiele uroczystości państwowych, religijnych, jak również okolicznościowych.
Imprezy
Dom Kultury jest również oprócz imprez wynikających z kalendarza pracy DK, współorganizatorem imprez takich jak: WOŚP, Dni Przysuchy, Dzień dziecka, Mazowiecki Przegląd Folkloru – Dni Kolbergowskie.
W ferie zimowe jak i w wakacje organizujemy „Akcję Zima i Lato w mieście” w czasie, których przeprowadzane są warsztaty doskonalące dla dzieci, rozgrywki sportowe, wyjazdy na baseny, wycieczki, rajdy.
Kawiarnia „Akwarium”- czynna od 12.00 - 20.00.
Klub bilardowy.
Kafejka internetowa
Kino - w czwartki godz 18.00.
Poszukujemy do współpracy ludzi pozytywnie nastawionych do młodzieży, dzieci - ludzi z pasją, którzy chcą zmienić pogląd:
że nic nie da się zrobić dla tej młodzieży i z tą młodzieżą.
Młodzież i dzieci oczekują od nas tego.

Kontakt

Dom Kultury
ul. Radomska 9
26-400 Przysucha
tel. +48486752473 - sekretariat
e-mail: domkultury1@vp.pl

Dyrektor Domu Kultury - Katarzyna Bochyńska-Wojdył