polski angielski niemiecki
Czwartek, 08 lipca 2021 r. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
Konkurs Mazowsze Lokalnie 2021 został ogłoszony
 7 lipca rusza nabór wniosków konkursu Mazowsze Lokalnie. W tym roku organizatorzy planują przyznać minimum 160 mikrodotacji w wysokości od 2000 do 6000 złotych. Wartość konkursu to blisko 920 000,00 zł!W tym roku projekty będzie można składać w ramach dwóch ścieżek: „inicjatywy oddolne” oraz „rozwój organizacji”. Grupy, które będą chciały składać projekty o charakterze samopomocowym, będą mogły to zrobić w ramach ścieżki „inicjatywy oddolne”.
 INICJATYWY ODDOLNE

Projekty mieszczące się w sferze pożytku publicznego, które inicjują wspólne przedsięwzięcia na rzecz dobra wspólnego w lokalnych społecznościach. Projekty w tej kategorii mogą składać grupy nieformalne lub młode organizacje pozarządowe.

Eksperci oceniający wnioski będą zwracać uwagę na cztery główne obszary, takie jak: zaangażowanie lokalnej społeczności, wynikające z projektu dobro wspólne, forma projektowanych działań oraz ich trwałość i spójność.

NOWOŚĆ: W ramach ścieżki „inicjatywy oddolne” będzie można uzyskać dodatkowe punkty za: angażowanie w działania osoby z mniejszości etnicznych i/lub narodowych; współpracę z ciałami dialogu społecznego (np. z radą pożytku, radą seniorów, radą młodzieżową itp.).

ROZWÓJ ORGANIZACJI

Projekty, których celem jest rozwój młodych organizacji (NOWOŚĆ: za młodą organizację uznajemy taką, która została zarejestrowana nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku – 7 lipca 2016) – m.in. fundacji, stowarzyszeń, klubów sportowych oraz ochotniczych straży pożarnych i kół gospodyń wiejskich.
Wśród dofinansowanych działań znaleźć się mogą m.in. zakup sprzętu biurowego, sprzętu związanego z merytorycznym obszarem działań organizacji, koszty adaptacji lokalu, oprogramowanie komputerowe, podniesienie kwalifikacji pracowników lub wolontariuszy, częściowe finansowanie kosztów osobowych i usługowych związanych z obsługą księgową, prawną lub informatyczną, poszerzenie zakresu świadczonych usług.

Projekty we wszystkich ścieżkach będą oceniane dwuetapowo:

  • I etap – ocena fiszki projektowej złożonej poprzez generator wniosków na stronie
  • II etap (dla zakwalifikowanych) – prezentacja projektu przed komisją oceniającą. W tym roku, z uwagi na konieczność skrócenia etapu komisje będą miały formę online i odbędą się za pośrednictwem komunikatora wideo Google Meet.
08-07-2021
Galeria
Szukaj w artykułach
Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31