polski angielski niemiecki
Czwartek, 08 lipca 2021 r. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
OGŁOSZENIE
OGŁOSZENIE

Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha
ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego
w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu
w Gminie i Mieście Przysucha 2021 roku.

Załącznik do Zarządzenia Nr 68/2021  Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha z dnia  22 czerwca 2021 r.


I.     Konkurs jest ogłoszony na podstawie:

Art. 4 ust. 1 pkt 17, art. 11 ust. 1 pkt 1, w związku z art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1057) oraz  Uchwały Nr XXI/189/2020 Rady Gminy i Miasta Przysucha z dnia 26 listopada 2020 r w sprawie przyjęcia "Programu współpracy Gminy i Miasta Przysucha z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2021 r.", w związku z Uchwałą Nr XXVI/225/2021 Rady Gminy i Miasta Przysucha z dnia 27 maja 2021 r. w sprawie zmian w uchwale budżetowej na rok 2021.

II.     Cel konkursu i rodzaj zadania:
Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych ofert i zlecenie organizacjom pozarządowym realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej, podejmowanych na rzecz rozwoju społeczności Gminy i Miasta Przysucha, odpowiadających celom „Programu współpracy Gminy i Miasta Przysucha z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2021 r.”

III.     Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania w bieżącym oraz w roku poprzednim:
1. Na realizację zadania publicznego w konkursie ofert pod nazwą „Organizacja turniejów i rozgrywek w piłce siatkowej” przeznacza się w 2021 r. kwotę 50 000 zł (słownie: pięćdziesiąt  tysięcy złotych).
2. Na realizację zadania w roku 2020 przeznaczono w konkursie ofert kwotę: 50 000,00 zł. (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych).

IV.     Zasady przyznawania dotacji:
1.    Podmiotami uprawnionymi do złożenia oferty są organizacje pozarządowe  wymienione w art. 3 ust. 2 ustawy  z  dnia 24 kwietnia  2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1057).
2.     Do konkursu mogą być składane oferty, których realizacja będzie prowadzona w  okresie od dnia podpisania umowy do 31 października 2020 r.
3.    Złożenie oferty nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji.
4.    Dotację na realizację zadnia otrzymują oferenci, których oferty uznane zostaną jako najkorzystniejsze i wybrane  w niniejszym postępowaniu konkursowym.
5.     Złożenie oferty o dotację nie gwarantuje przyznania środków w wysokości, o które występuje oferent. W takim przypadku oferentowi przysługuje prawo proporcjonalnego  zmniejszenia zakresu rzeczowego zadania lub rezygnacja z realizacji zadania. O fakcie rezygnacji z realizacji zadania oferent winien niezwłocznie poinformować Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha.
6.    W przypadku otrzymania dotacji w wysokości mniejszej niż wnioskowana, oferent zobowiązany jest dostarczyć zaktualizowany harmonogram i kosztorys realizacji zadania w terminie 14 dni od dnia opublikowania rozstrzygnięcia konkursu.
7.     Brak przedstawienia przez oferenta zaktualizowanego harmonogramu i kosztorysu w wyżej wymienionym terminie, uwzględniającego wysokość otrzymanej dotacji, jest równoznaczne z rezygnacją z realizacji zadania.
    
V.     Terminy i warunki realizacji zadania:
1.    Termin realizacji zadania - od daty podpisania umowy do dnia 31 października 2021 roku.
2.    Zadanie winno być realizowane z najwyższą starannością zgodnie z zawartą umową oraz obowiązującymi przepisami i standardami.

VI.     Termin i miejsce składania ofert:
1.    Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie w terminie do dnia 14 lipca 2021 r. do godz. 15.00 pisemnej oferty wraz z wymaganymi załącznikami w zapieczętowanej kopercie z opisem: „Konkurs – organizacja turniejów i rozgrywek w piłce siatkowej” w sekretariacie Urzędu Gminy i Miasta w Przysusze, Pl. Kolberga 11 lub przesłanie oferty na adres Urzędu Gminy i Miasta w Przysusze, Pl. Kolberga 11.  Decyduje data
i godzina wpływu oferty do Urzędu. Na kopercie należy umieścić napis: „NIE OTWIERAĆ”. W danej kopercie może być tylko jedna oferta.
2.    Oferty należy składać zgodnie z wzorem określonym w załączniku Nr 1 rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu Do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań  z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2018 r. poz. 2057).
3.    Ofertę należy sporządzić z dużą starannością poprzez wypełnienie wszystkich rubryk, a w miejscach które nie odnoszą się do oferenta należy wpisać „nie dotyczy” lub celem pozostawienia właściwej odpowiedzi dokonać odpowiednich skreśleń w przypadku zaznaczeń z gwiazdką („*”). Poszczególne strony oferty winny być ponumerowane i zaparafowane przez osobę (osoby) podpisujące ofertę.
4.    Oferty powinny być zgodne z przedmiotem działania określonym w statucie organizacji.
5.    Oferty niezgodne z wzorem, nieprawidłowo wypełnione, niezgodne z tematyką ogłoszenia konkursowego, złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
6.    Oferty na realizację zadań publicznych podlegają procedurze uzupełniania braków formalnych.
7.    Uzupełnienie braków formalnych dotyczyć może wyłącznie:
    a) uzupełnienia brakujących podpisów pod wnioskiem, w przypadku gdy wniosek nie został podpisany przez wszystkie osoby uprawnione statutowo do zaciągania zobowiązań majątkowych,
    b)  złożenia podpisu pod załącznikami do wniosku przez osobę statutowo uprawnioną do zaciągania zobowiązań  majątkowych,
    c)  poświadczenia za zgodność z oryginałem złożonych dokumentów przez osobę uprawnioną,
    statutowo do zaciągania zobowiązań majątkowych,
       d) uzupełnienia o sprawozdania merytoryczne i finansowe.
8.    Braki formalne podlegające uzupełnieniu, podmioty mogą uzupełnić w ciągu 3 dni od daty ogłoszenia listy złożonych ofert.
9.    Do oferty należy załączyć oryginały lub kopie dokumentów poświadczone za zgodność
z oryginałem ( z datą poświadczenia ):
a) aktualny dokument określający status prawny oferenta np. odpis z KRS, wydany  w okresie 6 miesięcy poprzedzających termin złożenia oferty oraz dokument potwierdzający upoważnienie do reprezentowania podmiotu, składającego ofertę, o ile nie wynika ono z dokumentów rejestrowych
b) aktualny statut potwierdzony przez osobę statutowo uprawnioną do reprezentacji organizacji lub ustanowionego pełnomocnika,
c) sprawozdanie merytoryczne i finansowe ( bilans, rachunek wyników, informacja dodatkowa ) z działalności organizacji za ubiegły rok lub w przypadku dotychczasowej krótszej działalności -  za ten okres.
d) zaświadczenie o posiadanym rachunku bankowym wraz z numerem rachunku.   

VII.    Termin, tryb i kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru oferty:
1.    Rozpatrzenie ofert nastąpi niezwłocznie po upływie terminu ich składania.
2.    Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi nie później, niż w terminie 30 dni od ostatniego dnia przyjmowania ofert.
3.    Decyzje o wyborze ofert i udzieleniu dotacji podejmuje Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha po zapoznaniu się z opinią Komisji Konkursowej.
4.    Skład Komisji Konkursowej oraz zasady jej pracy określa odrębne zarządzenie Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha
5.    Rozstrzygnięcie konkursu podaje się do publicznej wiadomości:
a)  w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy i Miasta w Przysusze,
b) na stronie internetowej Urzędu Gminy i Miasta w Przysusze,
c) na tablicy ogłoszeniowej w budynku  Urzędu Gminy i Miasta w Przysusze.
6.    Od podjętych przez Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha nie przysługuje odwołanie.
7.    Rozstrzygnięcie konkursu nie jest decyzją administracyjną i nie podlega zaskarżeniu.
8.    Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha zastrzega sobie prawo do odwołania konkursu i pozostawienia go bez rozstrzygnięcia, do przesunięcia terminu składania ofert oraz do zmiany kwoty środków finansowych przeznaczonych w konkursie.
9.    Wkład własny finansowy (środki finansowe własne) oferenta musi stanowić co najmniej 10% wartości zadania.  
10.    Wybór ofert określających formę realizacji zadania nastąpi w oparciu o następujące kryteria:
    1) ocena możliwości realizacji zadania publicznego przez oferenta,
2) ocena przedstawionej kalkulacji kosztów realizacji zadania w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania,
       3) wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania,
       4) ocena proponowanej jakości wykonania zadania i kwalifikacji osób, przy udziale których oferent będzie realizował zadanie publiczne,
5) ocena planowanego przez oferenta udziału środków finansowych własnych lub środków pochodzących z innych źródeł,
6) ocena wkładu rzeczowego, osobowego, w tym pracy wolontariuszy i społecznej pracy członków,   
7) analiza i ocena realizacji zleconych zadań publicznych w przypadku oferentów, którzy w latach poprzednich realizowali zlecone zadania publiczne, biorąc pod uwagę  rzetelność i terminowość oraz sposób rozliczania otrzymanych na ten cel środków.

VIII.    Zrealizowane przez organ administracji publicznej w roku ogłoszenia otwartego konkursu ofert i w roku poprzednim zadania publiczne tego samego rodzaju i związane z nimi koszty, ze szczególnym uwzględnieniem wysokości dotacji przekazanych organizacjom pozarządowym i podmiotom, o których mowa w art.3 ust.3:
1.    W roku bieżącym oraz w roku poprzednim, z uwagi na ograniczenia spowodowane zagrożeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 nie realizowano zadań publicznych tego samego rodzaju i nie ponoszono kosztów z tym związanych.
IX. Warunki zawarcia i realizacji umowy:
1.    Warunkiem przekazania dotacji jest zawarcie umowy z zachowaniem formy pisemnej według wzoru określonego w rozporządzeniu Przewodniczącego Komitetu Do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań  z  wykonania tych zadań (Dz. U. z 2018 r. poz. 2057).
2.    W przypadku przyznania dotacji w wysokości innej niż wnioskowana oferent zobowiązany jest do złożenia korekty harmonogramu i kosztorysu realizacji zadania publicznego.
3.    Podmiot dotowany po zakończeniu realizacji zadania zobowiązany jest do przedstawienia szczegółowego sprawozdania merytorycznego i finansowego z wykonanego zadania z godnie z wzorem określonym w rozporządzeniu Przewodniczącego Komitetu Do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań  z  wykonania tych zadań (Dz. U. z 2018 r. poz. 2057).
4.    Zgodnie z art. 17 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1057) Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha zlecając zadanie publiczne ma prawo dokonać kontroli i oceny realizacji zadania, obejmujące w szczególności: stan realizacji, efektywność, rzetelność i jakość wykonania zadania, wykorzystania środków publicznych oraz prowadzenia wymaganej dokumentacji.
5.    Dodatkowych informacji na temat warunków i możliwości uzyskania dotacji 
w zakresie realizacji zadnia publicznego udziela Sławomir Oracz,
tel. 486753521, faks 486753521, e-mail: sekretariat.pao@gminaprzysucha.pl

23-06-2021
Szukaj w artykułach
Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31