polski angielski niemiecki
Czwartek, 08 lipca 2021 r. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
Mecz towarzyski Polska - Słowacja

W dniu 6 kwietnia 2013 roku w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Przysusze odbył się mecz piłki siatkowej juniorów Polski i Słowacji. Był to ostatni sprawdzian Polaków przed wyjazdem 10 kwietnia na mistrzostwa Europy.

Polski zespół prowadzony przez trenera Wiesława Czaję odniósł pewne zwycięstwo 3:0 (25:16; 25:19; 25:18). Trenerzy przed meczem uzgodnili, że w przypadku wyniku 3:0 zagrają czwartego seta i tak tez się stało. Ten set wygrali również Polacy 25:23. Reprezentacja Polski wystąpiła w składzie: K. Borończyk, P. Badura, B. Lemański, S. Matula, P. Gryc, Ł. Pietrzak, B. Bućko, K. Bieńkowski, A. Szalpuk, A. Śliwka, J. Fornal, R. Szymura, J. Zabłocki i K. Piechocki. Natomiast zespół gości wystąpił w składzie: M. Petraś, M. Ludwa, J. Jurko, R. Strateny, P. Porubsky, P. Galandak, J. Tarabus, M. Mećiar, S. Krajcović, F. Gavenda, M. Durec, M. Vydareny i M. Meriać.
Sędzią głównym spotkania był sędzia międzynarodowy pan Maciej Twardowski.