polski angielski niemiecki
Czwartek, 08 lipca 2021 r. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
Oskar w IV lidze!
Radość, duma i finał w wielkim stylu
83 punkty, 27 zwycięstw, dwa remisy i tylko jedna porażka oraz 103 zdobyte bramki, to imponujący wynik piłkarzy MKS „Oskar” Przysucha w Tymex Lidze Okręgowej, dający klubowi zasłużony awans do IV ligi. Przypieczętowaniem awansu zagwarantowanego już na dwie kolejki przed końcem sezonu był ostatni mecz, rozegrany w sobotę 22 czerwca z Ruszcovią Borkowice i zakończony wynikiem 8:0 dla przysuszan.
Ostatni dla Oskara mecz Tymex Ligi Okręgowej z Ruszcovią Borkowice zgromadził na stadionie w Przysusze tłumy mieszkańców. Na mecz przyszły całe rodziny. To oczywiste, że wszyscy chcieli razem z zawodnikami cieszyć się z sukcesu. Skrupulatnie przygotował się do tego spotkania przysuski klub kibica, zaopatrzony w banery i skandujący hasła na cześć swojego faworyta. Piłkarze nie zawiedli i nie spoczęli na laurach. Mimo, że ich awans do IV ligi był już przesądzony, mimo, że doskwierał upał, zagrali tak jak dotąd, skutecznie i widowiskowo. Z Ruszcovią Borkowice wygrali 8:0 (3:0). Bramki strzelili: P.Gil (2., 81.), Krzyżanowski (14.), Maciejczak (34.), J.Sapieja (63., 88.), Kucharski (73.), Płuciennik (90.).
Zakończenie przez MKS Oskar Tymex Ligi Okręgowej z tak imponującym wynikiem było okazją, by w obecności kibiców zawodnikom, ich trenerowi Ryszardowi Pomykale i zarządowi klubu z prezesem Tadeuszem Rejmerem, specjalnie pogratulować i podziękować. Zrobił to Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha Tadeusz Tomasik.
 - Jesteśmy świadkami wydarzenia, którego jeszcze w historii przysuskiego sportu nie było – powiedział Burmistrz Przysuchy wręczając zawodnikom puchar upamiętniający awans do IV ligi oraz każdemu z nich, trenerowi i prezesowi klubu okolicznościowe statuetki. - Serdecznie dziękuję wszystkim, dzięki którym ten sukces był możliwy, wiernym kibicom i sponsorom – dodał Burmistrz. Na trybunach zabrzmiały oklaski i radosne okrzyki, a na bohaterów dnia spadł deszcz kolorowych konfetti... strzeliły w górę szampany...kibice wystrzelili race z czerwonymi dymami...Wszystkich opanowała radość i duma.
Była to też okazja, by pożegnać zasłużonych zawodników Grzegorza Tomasika i Macieja Kusztala. Kibice dziękowali skandując ich imiona, Burmistrz dziękował w imieniu przysuskiego samorządu wręczając pamiątkowe dyplomy i statuetki, a przedstawiciel Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej odznaczył obu piłkarzy Brązową Honorową Odznaką „ Za zasługi w rozwoju piłki nożnej”.
To był niezapomniany dzień w historii MKS Oskar Przysucha. Członkowie klubu kibica w rozmowie z nami powiedzieli: zawsze będziemy wspierać naszych piłkarzy, nie tylko w chwili ich triumfu.
- Jesteśmy dumni z naszych zawodników – powiedzieli nam prezes Oskara Tadeusz Rejmer i trener Ryszard Pomykała. – Teraz kilka dni odpoczynku i przygotowania do rozgrywek w IV lidze. Pierwszy mecz ligowy czeka nas w połowie sierpnia – dodał Ryszard Pomykała.
25-06-2013
Galeria
Szukaj w artykułach
Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31